HISTORIE ODDÍLU

1. oddíl Veřovice byl založen v roce 2009. Nejdříve se oddíl skládal jen z mála členů. Postupem času se rozrůstal a dnes je v oddílu okolo 50 skautů a skautek.

První tábor se konal v Kladerubech v roce 2014. Byl to tábor s podsadovými stany a naším prvním tématem byly Letopisy Narnie.

Další tábor byl krátký. Jednalo se o minitábor bez podsadových stanů v Poteči v roce 2015. V roce 2016 jsme poprvé jeli na tábor společně se 17. oddílem liliového kříže. Konal se u Budišova nad Budišovkou. Zde jsme jeli na tábor ještě dvakrát (tedy v roce 2017 a 2018). Od roku 2019 jezdíme na tábor opět sami, na tábořiště do Kozlovic.

Během doby fungování našeho oddílu jsme prožili také hodně víkendovek, které se většinou konají každý rok na jaře, na různých místech jako např. Životice u NJ, Kunčice pod Ondřejníkem, Loučka, Bečva nebo Příbor.

Občas, když napadne dost sněhu, pořádáme, nebo se účastníme „olympijských her“. Ty se konaly v roce 2011 a 2019.

Také reprezentujeme náš oddíl na Svojsíkově závodě. Poprvé jsme se jej účastnili v roce 2013 (ve složení Naty, Terezka, Betty, Zdena a Franta). Další Svojsíkovy závody se konaly v letech 2015 (Příbor), 2017 (Albrechtičky) a 2019 (Kopřivnice, Štramberk).

autor článku: Rozálie Macíčková