MEZINÁRODNÍ SKAUTING

Na světě je více než 50 milionů aktivních skautů. Skauting je rozšířen téměř ve všech zemích (výjimkou jsou především země, kde vládne totalita). Jsme celosvětovým hnutím, které se snaží, aby svět byl o trošku lepší. Spojují nás společné ideály i společné aktivity. Skauti jsou si navzájem bratry a sestry, a proto máme k sobě vždycky blízko.

Naše organizace Junák – český skaut z. s. je členem tří světových skautských organizací:

WOSM (World Organization of the Scout Movement)

první, největší a nejrozšířenější skautská organizace. Sdružuje kluky i holky a jejich vedoucí. Je v ní celkem 171 národních organizací. Své sídlo má v Ženevě (ve Švýcarsku).

WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts)

druhá světová organizace, která má za cíl zejména podporu dívčího skautingu. Sdružuje skautky ze 150 zemí světa. Své sídlo má v Pax Lodge (v Londýně).

ISGF (International Scout and Guide Fellowship)

světová organizace, která sdružuje dospělé skauty a skautky. Skautování nikdy nekončí, nýbrž je to celoživotní poslání. Dospělí, kteří si to uvědomují a chtějí být aktivními skauty, jsou členy právě ISGF. Tato organizace má své sídlo v Bruselu (Belgie).