CO JE SKAUTING?

Skauting je společenstvím lidí, kteří se snaží udělat svět o trošku lepším, než je. Je to místo, které je plné přátelství, dobrodružství, výzev, vznešených ideálů a poznávání přírody a světa kolem nás.

Skauting stojí na třech základních pilířích, kterými jsou: povinnost vůči Bohu, povinnost vůči bližním a povinnost vůči sobě samým. Tyto pilíře, kterým říkáme tři základní principy, jsou srdcem skautingu a každý skaut či skautka se je snaží přijímat za svůj životní styl.

Skauting vede člověka k růstu, k spolupráci, k řešení problémů i k zodpovědnému občanství. To vše v přátelském prostředí skautského oddílu a skautské družiny. Není divu, že se vytváří trend, kdy je na trhu práce velký zájem právě o skauty.

Skautingem prošlo mnoho významných lidí. Zde nabízíme pár slov některých z nich:

Václav Havel

(prezident ČR)

„Skrze pestrý program, který skauting nabízí, získáváte dobré návyky pro život ve společnosti a svou další činností jí prokazujete nezištnou službu. Naše země takové občany potřebuje.“

Helena Illnerová

(vědkyně, bývalá předsedkyně Akademie věd)

„Oddíl dá člověku především přátele na celý život. Naučí ho přátelství, důvěře, spolupráci s druhými a pomůže mu objevit, v čem je dobrý.“

(držitel Nobelovy ceny za mír, bývalý prezident Jihoafrické republiky)

„Skauting motivuje mladé lidi k tomu, aby stoprocentně rozvinuli svůj potenciál.“

Eva Holubová

(česká herečka)

„U všech mých přátel, kterých si vážím, se zpravidla nakonec ukáže, že byli ve skautu.“

Erik Tabery

(šéfredaktor časopisu Respekt, nositel ceny Ferdinanda Peroutky)

„Skauting bez nadsázky změnil můj život. Naučil mě totiž samostatnosti, odpovědnosti za druhé, díky němu jsem také získal mnoho kamarádů. Myšlenka skautingu je nosná a podle mě se nikdy nepřežije, protože v sobě kombinuje hodnoty i chytrou zábavu zároveň.“